Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Ooievaar maakt nest op kerkhof van Muizen

ma 10 apr. - 1:32

Op het kerkhof van Muizen, bij Mechelen, heeft een ooievaar een nest gemaakt op een heel bijzondere plek: bovenop een kruisbeeld.
Ooievaar maakt nest op kerkhof Muizen

Het kerkhof ligt niet ver van dierenpark Planckendael. René Van Craen woont al meer dan 50 jaar tegenover de ingang van het kerkhof. Hij zag de voorbije jaren regelmatig ooievaars nesten maken in de buurt, maar dit is een wel érg verrassende plek: "Het is de eerste keer dat ik zoiets zie. De ooievaar is vier dagen bezig geweest aan het nest, en het is ongelofelijk om te zien hoe het gemaakt wordt, takje per takje."
 

Maar volgens vogelkenner Marleen Huyghe van Planckendael is het lang niet zeker dat het nest het zal houden. "Zo'n nest kan meer dan een meter groot worden. Het is cirkelvormig, en hier heeft de ooievaar maar een heel smalle basis. Hij moet boven het hoofd van Jezus uitbouwen, en aan de achterzijde van het kruis is er niets. Dus ik denk dat het kruis te klein is als nestplaats. Maar we moeten hem een kans geven, hé."
 

Als het nest instort, moet de ooievaar op zoek naar een betere plek. En de tijd dringt, want over een drietal weken gaat het vrouwtje een ei leggen. De ooievaar is een beschermde soort, dus mag zo'n nest niet zomaar verwijderd worden. 

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet