OCMW-woonzorgcentra Evergem krijgen extra camerabewaking
vr 10 nov. - 10:41

In Evergem krijgen de woonzorgcentra en serviceflats van het OCMW extra camerabewaking. Er zijn nu al camera's, maar er komen er bij om bewoners in de gaten te houden. De aanleiding is een verdwijning 2 jaar geleden die goed afliep omdat de camera's hun werk gedaan hadden. Toevallig was de dame aan de hoofduitgang buiten gegaan. "Had ze toen de zij-ingang genomen, dan hadden we haar niet op camera gehad, niet het uur geweten, niet de kledij, enzovoort. Dus in die zin is de uitbreiding naar alle toegangsdeuren een absolute verbetering."
Had de dame niet de hoofdingang, maar de zij-ingang genomen, dan hadden we haar niet op camera of konden we geen uur van verdwijning weten
De nieuwe camera's zullen dus alle in- en uitgangen bewaken en ook in de gangen komen er camera's. Ze zullen mensen en gezichten beter herkennen, ook 's nachts via infrarood. De camera's komen er ook om diefstallen te vermijden en de veiligheid van de bewoners te vergroten. De extra camerabewaking komt er dit jaar nog.