Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Frituur de Wereld

Portugees recept: caldeirada de frango

ma 18 aug. - 0:15

Dat is een stoofpotje met groenten en kip.

Caldeirada de frango (stoofpotje met groenten en kip)

Christophe Rijnders uit de Portugese Algarve doet ons watertanden met zijn stoofpotje: Caldeirada de frango.

Dit is een eigen variatie op twee typische gerechten: frango piri-piri enerzijds (kruidige gegrilde kip) en caldeirada de peixe anderzijds (stoofpotje met vis)

‘Hun’ stoofpotje werd ooit gebruikt tijdens de opnames van Gentse waterzooi met Gene Bervoets.

Nodig
voor 4 personen

  • grote kookpot met deksel
  • 1 kg kipfilet of 1,5 kg kippenbouten (eventueel hele kip kan ook)
  • 600g rijpe vleestomaten (van die ovale/langwerpige)
  • 300g ajuin
  • 2dl olijfolie
  • 3 teentjes look
  • 3 piri-piri pepertjes (kleine rode pepers)
  • 1 groene paprika
  • 1,5 dl droge witte wijn (bv uit de douro-streek) – de rest van de fles drink je tijdens het voorbereiden en de volgende 2 flessen schenk je aan tafel bij het gerecht…
  • 1 busseltje platte peterselie
  • 1 busseltje koriander
  • 2 laurierblaadjes
  • 400g aardappelen
  • 400g garnalen of scampi (in de Algarve doen we er “ameijoas” venus-schelpjes bij – bekend als afrodisiacum)
  • peper en (grof) zout naar believen

Bereiding:

  1. Snij de ajuinen, tomaten en groene paprika in dikke schijven. Schil de aardappelen, was ze en snij evenzeer in dikke schijven.
  2. In de kookpot; eerst en vooral een goeie scheut olijfolie, vervolgens een laag ui, tomaat en paprika (in deze volgorde), dan het vlees (stukken kip of dikke plakken kipfilet) en de aardappelen. Afdekken met fijngehakte mengeling van peterselie, koriander en look.
  3. Nog een tweede gelijkaardige laag, daarboven de pepertjes en helemaal bovenop de scampi (in het geval van kleine garnalen halverwege het koken/stoven toevoegen).
  4. Bovenop nog een scheut olijfolie en een glas droge witte wijn om alles te “beregenen”. Afkruiden met peper en (grof) zout naar believen.
  5. Ongeveer 35 minuten laten stoven op een zacht vuurtje. Wanneer je in de aardappelschijfjes prikt en deze zijn gaar, is de stoofpot klaar.
  6. Opscheppen in diepe borden. Alleen al de geur is om van in hogere sferen te komen.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet