Beste Buren voor de Warmste Week
De dagelijkse tip van psycholoog Yusuf Albayrak: “Zeg eens ‘dank je wel’ in de auto of op de fiets”
di 24 nov. - 4:49

“We bedanken elkaar te weinig in het verkeer. Eens pinken met je lichten om tegen iemand dank je wel te zeggen, moeten we vaker doen. Je kan dit doen als iemand je bijvoorbeeld zonder verplichting voorrang geeft. Als je dan pinkt, laat je zien dat je hun actie hebt opgemerkt.”
Zeg eens ‘dank je wel’ in de auto of op de fiets
Een klein gebaar kan een groot effect hebben.
“Door een visueel dankgebaar ga je de andere weggebruikers ook aanzetten tot meer vriendelijkheid. Het geeft ook een gevoel van gezien en opgemerkt worden door de ander. Een goede daad wordt op deze manier versterkt en zal je medeburger en jezelf aanzetten om vaker dit soort gedrag te tonen.”
"We verwachten zelf ook dat we een bedanking krijgen als we stoppen om iemand door te laten. Wanneer iemand niet eens knikt of zijn hand opsteekt, word je soms zelfs kwaad. Opmerken en bedanken maakt deel uit van de menselijke cohesie. We verwachten dat de persoon onze hoffelijkheid opmerkt. Het komt warm binnen als een persoon je bedankt en dan ga je hetzelfde doen. Zeg eens goeiedag tegen een buschauffeur!"