
radio2 spits
Let op voor deze valstrik onderweg naar je bestemming: “Mijn schoonouders zijn 5.000 euro kwijt”
consument
vr 5 aug. - 9:21

“Al jaren gaan mijn schoonouders naar Catalonië in Spanje. Ze verblijven er vier weken op een camping, de rest van het jaar stallen ze ook hun caravan daar in de buurt,” zo vertelt de schoondochter van Martine en Roger aan Radio2. “Vorige week vertrokken ze opnieuw met de auto voor die jaarlijkse vakantie, maar net over de grens aan de eerste autosnelwegparking in Spanje gaat het fout.”
“Mijn schoonvader zit achter het stuur te wachten terwijl mijn schoonmoeder naar het toilet is. Er komt een man op de ruit tikken die duidelijk maakt met grote gebaren dat er iets aan de hand is. Mijn schoonvader vertrouwt het niet, maar omdat de man blijft aandringen, zet hij het raam op een kiertje.” De man blijft volhouden dat er iets mis is met de koffer van de auto van de schoonouders en dat Roger moet gaan kijken. Als hij de auto ontgrendelt, wordt Roger uit de auto gesleurd. Dan duikt een tweede dader op die aan de passagierskant de handtas meepikt en verdwijnt.”
Veel cash geld
De schoonouders, een koppel zeventigers, hebben helaas een groot bedrag cash op zak. “Ze durfden het ons eerst niet te vertellen, maar ze hadden 5.000 euro mee. Dat geld dient onder meer om de camping en de stalplaats te betalen. Dat moet blijkbaar cash, en verder nemen ze altijd te veel mee voor mocht er onverwacht iets fout gaan,” zo zegt de schoondochter. Uiteraard hebben ze daar nu veel spijt van. Ze willen hun vakantie meteen afbreken, maar hun familie heeft hen geld gestort en hen kunnen overtuigen hun vakantie verder te zetten.
“Het is veel geld en uiteraard hebben we onze schoonouders nu gezegd dat ze met hun bankkaart moeten werken, maar toch willen we met dit verhaal naar buiten komen om anderen te waarschuwen, zeker nu zo veel mensen met de auto op reis zijn in plaats van met het vliegtuig", zegt de schoondochter.

Dief steelt handtas
Allerlei trucjes
“De Catalaanse politie vertelt ons dat er op de snelwegparkings vanaf Frankrijk verschillende vermoedelijk Oost-Europese bendes actief zijn die op die manier aan de slag gaan. Vooral de eerste parking over de grens zou daar ook om bekend staan,” zegt de familie nog. “Ze gebruiken allerlei trucjes om toeristen af te leiden en spullen uit de auto te stelen. We hopen dat andere Belgen nu meer op hun hoede zijn als ze worden aangesproken op een parking.”
De handtas is kort daarna teruggevonden, zonder het geld uiteraard, maar wel nog met alle andere bezittingen zoals de identiteits- en bankkaarten en ook de typische fotootjes van de kinderen en kleinkinderen. Een kleine troost uiteraard.
Politie: “Het gebeurt ook bij ons”
Ook bij ons gebruiken dieven soortgelijke praktijken, zegt de federale wegpolitie, niet alleen langs de snelweg, ook op parkings van winkels. Ze gebruiken uiteraard allerlei scenario’s. Het is belangrijk om het patroon dat ze gebruiken te herkennen. Ze leiden je aandacht af door bijvoorbeeld te wijzen op een probleem met je koffer, zo creëren ze onrust en in die omstandigheden slaan ze toe. De politie is blij dat het verhaal van Martine en Roger anderen kan helpen nog meer op te letten.
Meer tips?
De politie geeft 6 tips om diefstal op de autosnelweg en de parking te vermijden.